14 dni na zwrot

Bez podania przyczyny

Tylko oryginalne produkty

100% Legit

Sezon 2018/19 był dla zawodników Hellas Verony niezwykle udany. Awansowali z Serie B do Serie A. Jak do tego doszło? Otóż klub zajął 5 miejsce w lidze i trafił do baraży. Udział w barażach brało 8 drużyn, a awans zgarniała tylko jedna z nich. Najpierw pokonali Perugię Calcio 4:1 i weszli do fazy, gdzie rozgrywane był dwumecze. Rywalem była Pescara Calcio. Bezbramkowy remis w pierwszym spotkaniu i zwycięstwo 1:0 w rewanżu otworzyło drzwi do finału, gdzie czekała AS Cittadella. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Cittadelli, która wygrała go 2:0 i postawiła jedną nogę w Serie A. Jednak w rewanżu Hellas Verona nie tylko odrobiła straty, bo również wywalczyła awans bez dogrywki, dzięki zwycięstwu 3:0.

Gwiazdami zespół byli Włosi - Giampaolo Pazzini oraz Samuel Di Carmine. Strzelili odpowiednio po 10 i 8 bramek w sezonie. Od 2018 roku w Veronie grał również Polak, który miał duży udział w awansie do Serie A. Mowa tutaj o Pawle Dwidowiczu, który rozegrał 28 spotkań (2149 minut) i nawet raz udało mu się wpisać na listę strzelców :)

Zawodnicy: Paweł Dawidowicz, Giampaolo Pazzini, Samuel Di Carmine, Mattia Zaccagni, Karim Laribi, Ryder Matos, Liam Henderson, Davide Faraoni.