14 dni na zwrot

Bez podania przyczyny

Tylko oryginalne produkty

100% Legit

Koszulka z ciekawą historią, która miała miejsce na EURO 2016. To właśnie na ten turniej wydano ten model. Irlandczycy mieli w nim jedno zadanie - dostarczać punkty swoim rywalom i patrzeć jak biją się o dobre wyniki. Trafili bowiem do grupy śmierci z Włochami, Belgią i Szwecją. I wiesz co? Pokazali klasę. W pierwszym meczu zremisowali 1:1 ze Szwecją. Później ulegli 0:3 Belgii i na koniec, gdy byli pod ścianą, wygrali z Włochami 1:0 po bramce Brady'ego w 85. minucie meczu! Awansowali z grupy z trzeciego miejsca i stali się drużyną nieobliczalną.

W fazie pucharowej trafili na gospodarzy, czyli Francuzów. Niby wiadomo kto był faworytem, ale... po takiej fazie grupowej, można było się wszystkiego spodziewać. I Irlandczycy znów zaskoczyli, gdyż do przerwy to oni prowadzili 1:0. Bramkę ponownie zdobył Robbie Brady, tylko tym razem z karnego. Jak wiadomo, Francuzi zostali wicemistrzami Europy, ale nie mieli łatwo z Irlandią. Wygrali dzięki 3 minutom, w których to Grizzmann strzelił dwie bramki. Mimo wszystko, wszyscy zapamiętali Irlandię walczącą i zaskakująca rywala, aniżeli tak jak widzieli ją przed turniejem, czyli skazańców na pożarcie.

Później używano tego modelu jeszcze podczas kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Rosji. Irlandia zajęła w swojej grupie drugie miejsce, przegrywając rywalizację o 2 punkty z Serbią. W barażach trafili na Danię, z którą przegrali dwumecz 1:5. W zasadzie jeden mecz, bo w pierwszym padł bezbramkowy remis.

Ta z pozoru prosta i klasyczna koszulka, niesie więc ze sobą fajną historię. Pokazuje, że futbol jest piękny, bo Irlandia nie miała gwiazd, a mimo tu utarła nosa wielkim zespołom. Czyż nie warto mieć takiej koszulki w kolekcji? :)

Zawodnicy: Robbie Brady, Seamus Coleman, Robbie Keane, John O'Shea, Shane Long, Glenn Whelan.