Bez podania przyczyny

Tylko oryginalne produkty

100% Legit

Coś dla kolekcjonerów i miłośników trykotów z niższych lig - "The Gills" w obu sezonach obowiązywania tej koszulki grało w League One. Jest to trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii. I w jednym z sezonów nie przeszkodziło im to pokonać drużynę z... Premier League!

Sztuka pokonania rywala grającego o dwie klasy wyżej udała im się w Pucharze Ligi. W drugiej rundzie Gillingham wylosował Watford. Los nie był więc zbyt szczęśliwy, tym bardziej, że mecz miał się odbyć na boisku "Szerszeni". Rozstrzygnięcie meczu przyniosła dogrywka, ponieważ po regulaminowym czasie gry tablica wyników pokazała wynik 1:1. W dogrywce wszyscy doznali szoku. W 102. minucie Bradley Dack pokonał Pantilimona, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Watford nie zdołał odrobić straty i ostatecznie uległ dużo niżej notowanemu zespołowi 1:2 przed własną publicznością.

Pokazało to, że Gillingham nie boi się grać w piłkę z silniejszymi. Pytanie, czy aby na pewno z takimi? Ponieważ grając w League One o mało co nie spadli z ligi. W pierwszym sezonie zajęli 20 miejsce na 24 zespoły - tuż nad strefą spadkową. Zdobyli o 1 punkt więcej niż Port Vale, więc... byli o włos od spadku! Drugi sezon był ciutkę lepszy, gdyż ostatecznie wywalczyli 17 lokatę.

Zawodnicy: Bradley Dack, Rory Donnelly, Max Ehmer, Cody McDonald, Josh Wright, Ryan Jackson, Mark Byrne, Tom Eaves.